آموزش آشپزی

من سمیه قره داغ ثانی هستم ، خوشحالم که در بخش آشپزخانه وب سایت کجا خوبه در خدمت شما عزیزان می باشم ، امیدوارم دستورهای این بخش مطلوب شما دوستان باشد.
شماره تماس:09388655173

دستور کوفته تبریزی


مواد لازم
گوشت چرخ کرده : نیم کیلو
تخم مرغ متوسط : 2 عدد
 پکشمش : یک چهارم پیمانه
برنج : 100 گرم
لپه : 75 گرم
پیاز متوسط : 3 عدد
 رب گوجه فرنگی : یک چهارم پیمانه
زرشک : نصف پیمانه
 سبزی کوفته ( تره جعفری شبت ترخان مرزه ) : 500 گرم
آلو : 8 عدد
 نمک و ادویه : به میزان لازم
 طرز تهیه
گوشت را دوبار چرخ کرده ، لپه را با کمی نمک میگذاریم بپزد و آب آن جمع شود بعد از چرخ گوشت رد می کنیم و سبزیهای پاک شده را شسته و خشک کرده سپس ساطوری کرده و با لپه به گوشت اضافه کرده ورز می دهیم تا کاملاً چسبندگی پیدا کند. نمک و ادویه و تخم مرغ ( یک عدد کامل و نصف تخم مرغ) را به مواد کوفته اضافه می کنیم ورزمی دهیم پیاز را خلال نموده و در روغن سرخ می کنیم برنج را از شب قبل خیس کرده سپس در قابلمه مقداری آب ریخته زمانی که جوش آمد برنج را می ریزیم چند جوش که زد در آبکش می ریزیم ( توجه داشته باشیم برنج زیاد پخته نشود ) و به بقیه مواد اضافه می کنیم به مواد کوفته نیمی از زرشک و نیمی از پیاز داغ را اضافه کرده بعد تنظيف را روی کاسه ای قرار می دهیم و مواد کوفته را روی تنظيف پهن کرده یک عدد تخم مرغ آب پز شده را پوست کنده همراه آلو زرشک و کشمش قرار می دهیم ( آلو را سه ساعت قبل با آب خیس نموده ) با مواد کوفته روی کوفته را می پوشانیم و به آن شکل می دهیم و با تنظيف روی آن را گره می زنیم بقیه پیاز داغ را در قابلمه ای ریخته رب گوجه فرنگی را که سرخ کرده ایم تا نیمه قابلمه آب ریخته نمک و ادویه و فلفل را اضافه نموده ، زمانی که آب جوش آمد کوفته را داخل آن قرار داده تا بپزد و آب ان به خورد کوفته برود. در هنگام پخت با ملاقه آب کوفته را دائما درون آن ریخته مدت یک ساعت آن را می پزیم و چند دفعه کوفته را باید برداریم.
نظرات بازدید کنندگان
نام تاریخ نظر
بهنوش 1391/07/24 متشکر از دستور و جسارتا می خواستم یک نکته مهم درباره نبستن کامل درب ظرف به هنگام پختن کوفته را اضافه کنم
مریم 1391/04/22 متشکرم
علی 1391/02/20 جالب بود
نظر شما: