ترکیش فود

این بار گزارشی متفاوت از ترکیش فود

تصور کنید وارد رستورانی می شوید که در آن موسیقی لایت ترکی در حال پخش است و کاملا حس می کنید وارد یک رستوران ترکی شده اید!
بر روی صندلی خود می نشینید و کاملا احساس راحتی می کنید چون فاصله میان میز شما و میز های دیگر به قدری هوشمندانه چیده شده که حریم شخصی شما کاملا رعایت شده! حتی برای کودکان صندلی مخصوص پیش بینی شده!
در حال دقت در ریز کاری های معماری داخلی،تابلو های مفهومی و گل های طبیعی روی میز ها بودیم که یک چای خوش رنگ و خوش طعم با شیرینی مخصوص ترکی روی میز گذاشته شد و کاملا ما را وارد فضای سریال های ترکی کرد!!

منو روی میز گذاشته شد، منوی با عکس و قیمت!
ما این غذاها را انتخاب کردیم :
سوپ
لهماجون
پیده مرغ و قارچ
ساج تاوا مرغ
اسکندر کباب
سارمابیتی

سوپ مخصوص ترکی که با تکه های نان برشته سرو می شود و ماده غالب آن عدس است که طعم خاصی به آن داده است.
لهماجون یک پیش غذای کاملا متفاوت بود، خمیر مدیترانه ای نازکی که روی آن لایه ای از گوشت چرخ کرده قرار گرفته و چاشنی ترش مزه ای که باید همه ی آن ها را با دورچین مخصوصش ساندویچ کرده و نوش جان کنید!

پیده غذای سنتی ترکی است که امروزه به خاطر شباهت زیادی که به پیتزا دارد در بین مردم ترکیه هم به پیتزا معروف شده اما تفاوت اصلیش با پیتزا در شکل و فرم بیضی مانندی که دارد و خمیر مخصوص مدیترانه ای است که در آن استفاده شده.

اگر به استانبول بروید و از یک رستوران ترکی بخواهید برایتان اسکندر کباب بیاورد با صحنه جالبی روبرو می شوید! غذایی که با چربی حیوانی زیادی سرو می شود و همینطور از آن روغن میچکد! اما چربی در این غذا به شکل محسوسی کم شده و تلاش شده با مواد دیگر این غذا به شکل ایرانی طعم دار شود که البته بسیار خوش طعم و هوس برانگیز شده:
گوشت راسته گوساله و ماست چکیده و دورچین بر روی یک لایه نان برشته
ساج تاوا مخلوطی از پیاز و فلفل دلمه ای و گوجه و قارچ و فیله مرغ یا گوشت که با هم گریل می شوند و روی آن پنیر پیتزا زده می شود. این غذا رقیب سرسخت بشقاب داغ است! چون هم سالم تر است و هم قیمت مناسبی دارد.سارمابیتی یک غذای شیک و با کلاس!
گوشت راسته گوساله که طعم دار و گریل شده و به شکل رولت در خمیر نازک پیچیده شده و با دورچین سرو می شود. پیشنهاد ما برای کسانی که خوراک کمی دارند اما دنبال غذای خوشمزه و سالم هستند.
نکته مهمی که در تمام غذاهای ترکیش فود مشهود است سالم بودن و عدم استفاده از کالباس و سوسیس در غذاهاست. برخورد عالی و خاص بودن رستوران و غذاها همه را وسوسه می کند که بارها و بارها این رستوران را تجربه کنند و همه غذاهای آن را تیست کنند.
اما از تغییرات دیگری که در ترکیش فود اتفاق افتاده می توان به سرو ناهار،سرو قهوه ترک و چای،سیستم عضویت در رستوران با مزایای ویژه و وب سایت بروز آن اشاره کرد.

برای دیدن مشخصات کامل رستوران ترکیش فود بر روی لینک زیر کلیک کنید

رستوران ترکیش فود

  

نظرات بازدید کنندگاننام تاریخ نظر
محمدرضا 1391/09/19 من رفتم .. کیفیتش خوبه اما مقدار غذا با قیمت غذا مناسب نیست ، رفتار پرسنل هم باید بهتر از اینی که هست بشه
محمدرضا 1391/09/19 من رفتم .. کیفیتش خوبه اما مقدار غذا با قیمت غذا مناسب نیست ، رفتار پرسنل هم باید بهتر از اینی که هست بشه
رویا 1391/09/01 خیلی دوس دارم یک بار امتحانش کنم ولی از همه شنیدم قیمتاش خیلی بالاست.اینجوریه واقعا؟؟؟
masoud 1391/08/27 خوب بود
123456
نظر شما: